مراکز بهبود مدیریت دامداری ها

مرکز بهبود مدیریت یکی از سیستم­های اطلاعاتی پیشرفته دنیا است. این مرکز متشکل از برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی نظیر نهاد­های تجاری تلقیح مصنوعی، مراکز ثبت شجره، مشخصات دام و مرکز اصلاح نژاد دام می­باشد.

مرکز بهبود مدیریت یکی از سیستم­های اطلاعاتی پیشرفته دنیا است. این مرکز متشکل از برخی نهادهای دولتی و غیر دولتی نظیر نهاد­های تجاری تلقیح مصنوعی، مراکز ثبت شجره، مشخصات دام و مرکز اصلاح نژاد دام می­باشد که به شکلی موثر در امور آموزش، هویت گذاری کلیه دام­ها (دام­های صنعتی، نیمه صنعتی و روستایی)، رکوردبرداری و آزمایش نمونه­های شیر، جمع آوری و ثبت داده­ها و تلقیح مصنوعی با اهداف خاص فعالیت می­کند و پس از تجزیه و تحلیل داده­­ها و یافتن موانع و مشکلات موجود، از طریق آموزش کارشناسان و بهره برداران، مشاوره تغذیه، بهداشت و بیماری­های دامی و غیره در جهت رفع کاستی­ها ایفای نقش می­کند. هدف عمده این مراکز دست یابی به توسعه پایدار بخش کشاورزی از طریق  بهینه شدن سود پایدار دامداری­ها و کارآفرینی در صنعت دامپروری می­باشد.

اهمیت طرح

افزایش سریع جمعیت و افزایش تقاضا برای مصرف شیر خام و فرآورده­هـــــای لبنـی موجب اهمیت روز افزون تولید شیر در سراسر دنیا شده است، با این وجود افزایش تعداد دام در مراتع یا واحدهای دامـداری محدودیت­هایی دارد. در شرایط فعلی بخش عمده­ای از شیر کارخانه­ های لبنیاتی (بالغ بر 52 درصد شیــــر مصرفی) از دامداری­های روستایی تامین می­گردد. با این وجود علیرغم سهم بیشتر دامداری­های روستایی در زنجیــره تولیــد، این دسته دامــداری­ها در مقایسه با واحدهـای صنعتی عملکــرد پایین­تــری دارند. بخشـی از عملکرد پایین گله به طور مستقیم به دلیل عدم تطابق کیفیت جیره با ظرفیت تولید حیوان می­باشد. در سال­های اخیر با بهره گیری از تلقیح مصنوعی و استفاده از اسپرم نژادهای اصیل در دامداری­های کوچک و سنتی به مرور تغییراتی در پتانسیل تولیـدی دام­هـا به وجود آمده است، از این رو مدیریت و دیدگــاه تغذیه­ ای قدیمی قادر به پاسخگویی به نیازهـای جدید نمی­باشد. بهبود کیفیت مدیریت و تغذیه گله، افزایش تولید دام و به دنبال آن افزایش بهره وری و ســود آوری این واحدها را به دنبــــال خواهد داشت و ضامن حفظ زنجیره تولید و صنایع غذایی انسانی خواهد بود. به این دلیل بهبود روش­های مدیریتی اهمیت دوچندانی یافته است و زمینه تاسیس مراکزی جهت مدیریت یکپارچه گله­ها را فراهم آورده است.

Digital marketing strategy

Morbi porta, velit consectetur vehicula suscipit, ligula urna lacinia lectus, sit amet semper massa nibh vitae.

Let’s Make Things Happen

Morbi porta, velit consectetur vehicula suscipit, ligula urna lacinia lectus, sit amet semper massa nibh vitae.

“The team at Avada Marketing Consultant is fabulous. They helped us unlock our potential online and offline. We have experienced year on year growth due to their progressive approach.”

George Anderson

Digitalbox CEO